Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 9.02.2018 | SPOTKANIE Z PAWŁEM ŁUKASZEWSKIM

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

9.02.2018 | SPOTKANIE Z PAWŁEM ŁUKASZEWSKIM

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie okołokoncertowe przy ul. Podleśnej. Tym razem będzie to spotkanie poświęcone kompozycji, które poprowadzi kompozytor i organizator życia muzycznego Paweł Łukaszewski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj przed koncertem – o godzinie 17:30 w Sali Kameralnej Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.

 

pawellukaszewski23copy male

Fot. z archiwum Artysty

 

Spotkanie z kompozytorem może być doskonałą okazją do tego, by bezpośrednio od twórcy dowiedzieć się m.in. który z elementów w pracy kompozytora jest najtrudniejszy, jak bardzo pierwsza wersja utworu różni się od premierowego wykonania utworu, który instrument solowy jest ulubionym instrumentem kompozytora czy też który z utworów jego autorstwa jest mu najbliższy.

Na te i wiele innych pytań podczas spotkania odpowie Paweł Łukaszewski – kompozytor obchodzący jubileusz 50-lecia urodzin i 25-lecia pracy artystycznej. Jego utwory wykonywane były na przeszło stu festiwalach w kraju oraz za granicą. Zostały zarejestrowane na ponad siedemdziesięciu polskich i zagranicznych płytach CD, wydanych m.in. przez Hyperion (dwie płyty autorskie), Acte Préalable, Polskie Nagrania Edition, DUX, Musica Sacra Edition, Signum Records. Ok. pięćdziesiąt kompozycji ukazało się drukiem w ChesterNovello, PWM, Edition Ferrimontana, Edizioni Carrara, Lorenz Corporation i Choris Mundi.

W ostatnich latach twórczość kompozytorska Łukaszewskiego zyskała uznanie w Wielkiej Brytanii. Jego dzieła są wykonywane i prawykonywane przez renomowane zespoły chóralne z Londynu i Cambridge: The Kings Singers, The Holst Singers, BBC Singers, Trinity College Choir, Tenebrae, Britten Sinfonia, Polyphony, pod dyrekcją Stephena Laytona.

Więcej informacji na stronie projektu FILHARMONIA / OSTROŻNIE, WCIĄGA!!!

 

Published: Friday, 09 February 2018 16:15
Written by Joanna Głuszek

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1449577