Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 7.02.2018 | "CYGANERIA" W SUPRAŚLU

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

7.02.2018 | "CYGANERIA" W SUPRAŚLU

W niedzielę, 18 lutego, o godz. 13.00 w Domu Ludowym w Supraślu zagości paryska bohema! Na rozmowę i występy artystów z „Cyganerii” G. Pucciniego zapraszają Opera i Filharmonia Podlaska oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Wstęp wolny!

 

cyganeria suprasl1

 

„Prawdziwa uczta wokalna i aktorska”, „skrzący feerią barw, intensywny tygiel emocji”, „wszystkich śpiewaków nie powstydziłby się żaden z najlepszych teatrów świata”, „piękna, nastrojowa scenografia” to tylko wybrane fragmenty recenzji jakie zebrała „Cyganeria” G. Pucciniego w reżyserii M. Sartovej na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Artystów będzie można poznać osobiście podczas niedzielnego spotkania w supraskim Domu Ludowym.

W Supraślu wystąpią: Ewa Vesin, Rafał Bartmiński, Szymon Komasa, Patryk Rymanowski, Wojciech Gierlach i Krzysztof Szyfman. Na fortepianie zagra Tatiana Dranchuk, a rozmowę z solistami poprowadzi Adam Jakuć – Dyrektor CKiR w Supraślu. Niedziela z „Cyganerią” będzie okazją do porozmawiania z artystami, zadania im pytań i bliższego poznania operowego świata.

„Cyganeria” G. Pucciniego w reżyserii M. Sartovej powraca na deski Opery i Filharmonii Podlaskiej po niemal rocznej przerwie, pierwsze spektakle odbędą się w weekend 17-18 lutego. Wzruszająca historia wielkiej miłości Mimi i Rodolfo oraz emocje targające Musettą i Marcello opowiedziane przez najlepszych śpiewaków operowych w kraju zachwyciły białostocką publiczność i krytyków. Ponownie przeniesiemy się w świat paryskiej bohemy z początku XX wieku do skromnej mansardy na poddaszu w Dzielnicy Łacińskiej nieopodal gwarnej kawiarni Momus.

„Cyganeria” G. Pucciniego, jedno z najpiękniejszych dzieł w historii muzyki operowej, gościć będzie przy Odeskiej 1 do połowy marca.

Published: Wednesday, 07 February 2018 15:08
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1449660