Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 29.01.2018 | SPEKTAKULARNY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

29.01.2018 | SPEKTAKULARNY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

Najsłynniejsze filmowe tematy z wielkich filmów dużego ekranu zabrzmiały w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Melomani usłyszeli muzykę z filmów: „Szczęki, „Park Jurajski”, „Ostatni samuraj”, „Ostatni Mohikanin”, „Gladiator”, „1492: Wyprawa do raju”, „Król Artur”, „Waleczne serce”, „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Opowieści z Narni: Książę Kaspian”, „Star Wars” i „Piraci z Karaibów”. Orkiestrę i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadził Maciej Sztor, dyrygent specjalizujący się w amerykańskiej muzyce filmowej. Chór przygotowała prof. Violetta Bielecka.

– Dzięki nagłośnieniu i dobranym proporcjom znakomicie i czysto zabrzmiała instrumentalna muzyka do “Szczęk” – recenzuje koncert Magdalena Gajl w Radiu Białystok. – Groza, narastanie głównego motywu, przemyślana dramaturgia, klarowność brzmień poszczególnych grup instrumentów rekompensowały brak obrazu. Pasaże harfy były tak czytelne, że miało się wrażenie, że słuchem widzimy rekinie zęby i możemy je nawet policzyć.

 

Koncert odbył się w scenografii do spektaklu „Zemsta nietoperza” projektu Pawła Dobrzyckiego. Widowiskową oprawę multimedialną przygotował Robert Burzyński. Koncert poprowadziła Ilona Karpiuk.

Fot. M. Heller

04 opera 180126

Published: Monday, 29 January 2018 15:36
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1468437