Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 9.01.2018 | AKCJA "OPERA NIE GRYZIE"!

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

9.01.2018 | AKCJA "OPERA NIE GRYZIE"!

Opera i Filharmonia Podlaska wraz z organizatorami Juwenaliów w Białymstoku przygotowały propozycję-niespodziankę dla studentów. W czwartek, 18 stycznia, zapraszamy na spektakl operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa, na który z legitymacją studencką kupicie bilety 30% taniej!

 

OPERA NIE GRYZIE

„Zemsta nietoperza” J. Straussa uznana została za jedną z najsłynniejszych wiedeńskich operetek. Dzieło „króla walca” swoją popularność zawdzięcza nie tylko porywającej muzyce, która trafia prosto do serca słuchaczy, ale także dowcipnym dialogom przetłumaczonym przez genialnego Juliana Tuwima. Akcja operetki została osadzona w XIX-wiecznym podwiedeńskim kurorcie. Wzięty finansista, skazany przez sąd na karę więzienia – Gabriel von Eisenstein, postanawia ostatni dzień swojej wolności spędzić na balu wydanym przez księcia Orłowskiego. Zarówno on, jak i jego żona Rozalinda oraz ich pokojówka Adela zostają wciągnięci w intrygę misternie zaplanowaną przez doktora Falka – przyjaciela Eisensteina. Impreza jest w istocie pretekstem do ośmieszenia Eisensteinia, który rok wcześniej podczas zabawy karnawałowej porzucił Falka w centrum Wiednia, zmuszając go do powrotu do domu w stroju nietoperza...

„Zemsta nietoperza” to widowisko na pograniczu jawy i snu, z pikantnymi smaczkami, wyreżyserowane przez Andrzeja Bubienia. Zobaczycie znakomitych artystów OiFP i najlepszych solistów w Polsce, świetnych tancerzy w choreografii Jarosława Stańka oraz imponującą secesyjną scenografię Pawła Dobrzyckiego. Zapewniamy, w tej operetce zaskoczy Was niejedno, do zobaczenia 18 stycznia!

Jak skorzystać ze zniżki? Powołajcie się w kasie na hasło OPERA NIE GRYZIE. Rabat naliczany jest od ceny biletu ulgowego w każdej strefie cenowej, pamiętajcie, by mieć przy sobie legitymację studencką!

Published: Tuesday, 09 January 2018 10:49
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1451142