Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 3.01.2018 | SPOTKANIE Z TADEUSZEM ROLKE

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

3.01.2018 | SPOTKANIE Z TADEUSZEM ROLKE

Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała wyjątkowy, kolekcjonerski kalendarz pełen zdjęć jednego z najwybitniejszych fotografów, prekursora polskiej fotografii reportażowej – Tadeusza Rolke. Autorski, limitowany kalendarz na rok 2018 jest nadal dostępny w kasach OiFP, a my zapraszamy na spotkanie z artystą! Gościć będziemy także autorkę stylizacji, Jolantę Byliniak, oraz pozującą do kalendarza aktorkę Dorotę Białkowską-Krukowską. Będzie to zarazem otwarcie specjalnej, poświęconej kalendarzowi wystawy w Operowej Galerii Fotografii. Tylko na spotkaniu kalendarz będzie można kupić w promocyjnej cenie i zdobyć autograf artysty. Zapraszamy już za tydzień, 9 stycznia 2018 roku, o godzinie 18.00, w sali kameralnej OiFP.

kalendarz

Fot. M. Heller

 

Kalendarz Opery i Filharmonii Podlaskiej ma na celu stworzenie prestiżowego wydawnictwa, które będzie ilustrowane zdjęciami największych sław polskiej fotografii. Co roku do gmachu przy Odeskiej zapraszany będzie inny wybitny artysta, by sfotografował Operę ze swojego, autorskiego punktu widzenia. Kalendarze będą drukowane w niewielkich, limitowanych, numerowanych i sygnowanych przez autorów nakładach. Premierze każdego z nich towarzyszyć będzie wystawa zdjęć i spotkanie z fotografem.

Jako pierwszy zdjęcia do operowego kalendarza wykonał Tadeusz Rolke. Było to dla niego o tyle szczególne zadanie, że podjął się projektu, którego celem jest stworzenie „portretów” wszystkich teatrów operowych w kraju. Ma już za sobą zdjęcia w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Opera i Filharmonia Podlaska stała się drugą odsłoną tego cyklu.

Więcej informacji o projekcie w zakładce WYDAWNICTWA.

 

Partner wydawnictwa: AlterStudio

Sponsorzy wydawnictwa:

logo ultradental  bzwbk santander

 

Published: Tuesday, 09 January 2018 11:35
Written by Joanna Głuszek

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1443968