Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 6.11.2017 | BREAKOUT SYMFONICZNIE

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

6.11.2017 | BREAKOUT SYMFONICZNIE

Fanów twórczości „ojca chrzestnego polskiego bluesa” Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej i zespołu Breakout przyciągnął  koncert poświęcony pamięci ikon polskiego bluesa i rocka w ostatnią sobotę w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Piotr Nalepa, syn Tadeusza i Miry, wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy Nie-bo, przypomnieli to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy - piosenki na trwale zapisane w historii polskiego rocka i bluesa. Usłyszeliśmy między innymi utwory: „Modlitwę”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”. Artyści wystąpili z towarzyszeniem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Koncertowi towarzyszyła wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów”, powstała z pasji i miłości do zespołu Breakout, Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Jednymi z najważniejszych zbiorów jest kolekcja okładek płytowych zespołu Breakout w innej formie szklanych kafli, zdjęcia wielkoformatowe Blackout, Breakout, Miry Kubasińskiej oraz Tadeusza Nalepy, podpisane przez autorów oraz przez członków zespołów.

 

Fot. M. Heller

13 opera 171104

Published: Monday, 06 November 2017 08:38
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1458866