Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 6.11.2017 | ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

6.11.2017 | ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

W piątkowy wieczór w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Podleśnej odbył się koncert niezwykły: usłyszeliśmy Trio Andrzeja Jagodzińskiego z towarzyszeniem wokalistki Agnieszki Wilczyńskiej i Kwartetu im. Aleksandra Tansmana.

Jagodziński to artysta wszechstronny: waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Dzięki wyjątkowej umiejętności wtopienia się w brzmienia i konwencje gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.

Trio występuje w najlepszych salach koncertowych w naszym kraju, ale znane jest także za granicą. Oklaskiwała ich publiczność m.in. w USA, Niemczech, Izraelu, Rosji, Meksyku, Belgii, Turcji, Chinach, Norwegii i na Litwie. Jazzowy Chopin gościł w Carnegie Hall i Sali Wielkiej Konserwatorium Moskiewskiego.

W piątek usłyszeliśmy program "Muzyka polska".


Fot. M. Heller

01 opera 171103

Published: Monday, 06 November 2017 10:26
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1439527