Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 27.09.2017 | 5. URODZINY OPERY!

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

27.09.2017 | 5. URODZINY OPERY!

Opera i Filharmonia Podlaska obchodzi piąte urodziny! Dokładnie pięć lat temu rozpoczęła działalność pod dachem budynku zaprojektowanym przez pracownię architektoniczną prof. Marka Budzyńskiego, stając się największą instytucją artystyczną w północno-wschodniej Polsce. Zapraszamy wszystkich przyjaciół na obchody urodzinowe.

30 WRZEŚNIA (SOBOTA)

OPERA TO MOJA BAJKA – koncert z piosenkami z bajek Opery i Filharmonii Podlaskiej w wykonaniu naszych artystów. Ulubione piosenki najmłodszych widzów z bajek muzycznych „Brzydki Kaczorek” i „Adonis ma gościa” w wykonaniu Moniki Ziółkowskiej, Karoliny Kuklińskiej, Rafała Supińskiego, Macieja Nerkowskiego, Bartłomieja Łochnickiego, Wojciecha Ziółkowskiego oraz muzyków OiFP. WSTĘP WOLNY.

12.00 | FOYER

 

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI - Po koncercie zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Wejściówki od środy 27 września od godziny 16.00 do odbioru w kasie.

13.00 | GREENROOM

 

OPERA SIĘ OTWIERA – zwiedzanie budynku przy Odeskiej 1

Podczas zwiedzania opery będzie można w sali kameralnej pod okiem garderobianej Barbary Rożko zobaczyć i przymierzyć nasze kostiumy, zwiedzić dużą scenę i zobaczyć z bliska scenografię do „Doktora Żywago” pod kierownictwem szefa sceny Tomasza Parejki i inne atrakcje! Obowiązują ZAPISY. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (w temacie: „Opera się otwiera”), w treści maila należy podać imię i nazwisko uczestnika.

Przepraszamy, ale nie ma już miejsc na urodzinowe zwiedzanie opery.

We wnętrzu Opery i Filharmonii Podlaskiej powstaje mural. Jego autorem jest artysta Sylwester Łukaszuk, który jest między innymi autorem projekcji multimedialnych w nowej produkcji OiFP „Doktor Żywago”. Artysta inspirując się dotychczasowymi realizacjami na scenie Opery przygotował projekt muralu, który sam wykona. Nie jest to forma zamknięta, projekt będzie miał swoją kontynuację. Mural zlokalizowany jest w przestrzeni na co dzień niedostępnej dla widzów, ale będzie jednym z punktów „Tajemnic Opery”, czyli wycieczek po Operze dla grup zorganizowanych.

13.00–16.00 | FOYER | DUŻA SCENA | SCENA KAMERALNA

 

OPROWADZENIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE INTERPHOTO - Po wystawach Białystok Interphoto oprowadzać będzie Grzegorz Jarmocewicz, kurator.

15.00 | PRZESTRZEŃ WYSTAWOWA OIFP

 

KULTURA W DOBREJ FORMIE – spotkanie z artystami: Agnieszką Przekupień (Lara w „Doktorze Żywago”, Andrzejem Makalem (kierownikiem artystycznym Big Bandu OiFP), Maciejem Nerkowskim (Liberiuszem w „Doktorze Żywago”), Julią Dmochowską (dzicięca rola Kateriny w „Doktorze Żywago”) oraz specjalistów, którzy o artystów dbają: Barbarą Rożko (szefową garderobianych w OiFP) i Martą Lewkowską (szefową charakteryzacji) poprowadzi Magdalena Gołaszewska, dziennikarka TVP3 Białystok.
WSTĘP WOLNY.

16.00 | RESTAURACJA FORMA

 

1 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

„KORCZAK” powraca na dużą scenę Opery, ale w wersji koncertowej! Poruszająca historia Janusza Korczaka opowiedziana librettem Nicka Stimsona i muzyką Chrisa Williamsa w wykonaniu solistów i zespołów Chóru, Chóru Dziecięcego i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Partie Korczaka wykona Tomasz Steciuk. Obowiązują BILETY – można je kupić w kasach oraz on-line.

12.00 | DUŻA SCENA

 

SCHRON ATOMOWY CZY DUMA REGIONU? OPERA W ARCHITEKTURZE MIEJSKIEJ I ŚWIADOMOŚCI MIESZKANCÓW – panel dyskusyjny z udziałem: Damiana Tanajewskiego – dyrektora OiFP, Grzegorza Berniaka – dyrygenta OiFP, Rafała Supińskiego i Tomasza Steciuka – solistów OiFP, Macieja Żywno – Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, Andrzeja Kłopotowskiego – dziennikarza, Adama Tureckiego – architekta, Katarzyny Niziołek – socjolog, poprowadzą Dorota Sokołowska – dziennikarka Radia Białystok i Ilona Karpiuk – OiFP.

Budowa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku wzbudzała w mieszkańcach emocje od momentu pojawienia się planów inwestycji, a zdania co do zasadności powstania największej instytucji artystycznej w północno-wschodniej Polsce były podzielone. Wielu sceptyków powstania OiFP-ECS podważało sens budowy gmachu przy Odeskiej 1, a melomanów cieszyła perspektywa powstania w Białymstoku „świątyni sztuki”. Jednych zachwycała nowoczesna bryła zaprojektowana przez prof. Marka Budzyńskiego, a inni krytykowali projekt nazywając go „schronem atomowym”. Dziś, po 5 latach działalności i odwiedzinach ponad 800 tysięcy gości, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do dyskusji – jak mieszkańcy oceniają obecność Opery na mapie Białegostoku i czy spełnia ich oczekiwania? Na te i inne pytania mamy nadzieję znaleźć odpowiedź podczas urodzinowego panelu dyskusyjnego.

Po dyskusji sadzenie drzew na błoniach opery. WSTĘP WOLNY.

14.00 | DUŻA SCENA

 

ZAPRASZAMY NA TORT URODZINOWY! Wszystkich przyjaciół opery zapraszamy na tort urodzinowy. WSTĘP WOLNY!

15.00 | FOYER

5 uro

 

Zaprzyjaźnione z Operą białostockie lokale przygotowały na urodzinowy weekend specjalne propozycje i rabaty:

Pijalnia Czekolady E.Wedel Białystok
CARMEN – gorący suflet czekoladowy z płynną czekoladą
10% zniżki na zamówienia z karty menu, przy zamówieniu wystarczy podać hasło, które odnajdziecie na fanpage'u pijalni
 
Esperanto Cafe
SŁODKA OPERA (deser + kawa) – na hasło “5. Urodziny Opery” 10% rabatu na proponowany zestaw
 
Horyzont
CZERWONY PARTYZANT – urodzinowy koktajl
10% rabatu na wszystko na hasło “5. Urodziny Opery”
 
Zmiana Klimatu
zaprasza na drinki UWERTURA, OSTRY BALET i LIBRETTO
 
Fly High Coffee
serwuje pyszne kawy:
KRÓLOWA NOCY – mokka, czyli kawa z mleczną czekoladą
MUSETTA – latte z solonym karmelem
10% rabatu na wszystko na hasło “5. Urodziny Opery”
 
Restauracja Forma
10% rabatu na dania z karty (z wyłączeniem napojów) na hasło “5. Urodziny Opery”
 
 
Published: Wednesday, 27 September 2017 11:21
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1453707