Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 11.09.2017 | 500 KOSTIUMÓW, AKCJA W 100 PLANACH

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

11.09.2017 | 500 KOSTIUMÓW, AKCJA W 100 PLANACH

500 kostiumów, akcja w ponad 100 planach, czołówka krajowych aktorów - Adam Klimiuk relacjonuje przygotowania do najnowszej premiery w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Polskim Radiu Białystok. - W Białymstoku trwają ostatnie próby przed polską premierą amerykańskiego musicalu "Doktor Żywago". Spektakl przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska.
Książka od wielu lat ma wielkie wzięcie i uznanie czytelników. Film był przebojem. Czy musical w wersji Opery i Filharmonii Podlaskiej także stanie się wydarzeniem?

Musical powstał w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku, ale nie podbił światowych scen. Jak twierdzą twórcy białostockiej wersji, ma wielki potencjał i trafi w gust polskiej publiczności. Postawili na czołowe musicalowe głosy w kraju i sprawdzonych realizatorów, jak scenograf Mariusz Napierała czy choreograf Jarosław Staniek.
W sobotę twórcy pokazali dziennikarzom fragment przedstawienia i opowiedzieli o swojej interpretacji. Na musical jako pierwszy zwrócił uwagę Daniel Wyszogrodzki, który od lat tłumaczy libretta.

Posłuchaj relacji na antenie Radia Białystok.

Polska premiera musicalu “Doktor Żywago” w piątek (15.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Fot. M. Heller

06 opera 170909

Published: Monday, 11 September 2017 11:19
Written by Joanna Dolecka

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1443595