Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 1.09.2017 | 5. URODZINY OPERY

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

1.09.2017 | 5. URODZINY OPERY

Ciężko w to uwierzyć, ale Opera i Filharmonia Podlaska obchodzi piąte urodziny! Dokładnie pięć lat temu rozpoczęła się działalność instytucji pod tym dachem. Z tej okazji zapraszamy wszystkich przyjaciół Opery na obchody urodzinowe!

 

IMGL4209 small

 

30 WRZEŚNIA (SOBOTA)

OPERA TO MOJA BAJKA – ulubione piosenki najmłodszych widzów
12.00 | FOYER
Koncert z piosenkami z bajek Opery i Filharmonii Podlaskiej w wykonaniu naszych artystów. WSTĘP WOLNY.

OPERA SIĘ OTWIERA – zwiedzanie budynku przy Odeskiej 1
13.00–16.00 | FOYER | DUŻA SCENA | SCENA KAMERALNA
Podczas zwiedzania opery będzie można w sali kameralnej pod okiem garderobianej Barbary Rożko zobaczyć i przymierzyć nasze kostiumy, zwiedzić dużą scenę i zobaczyć z bliska scenografię do „Doktora Żywago” pod kierownictwem szefa sceny Tomasza Parejki i inne atrakcje! Obowiązują ZAPISY. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (w temacie: „Opera się otwiera”), w treści maila należy podać imię i nazwisko uczestnika.

Przepraszamy, ale nie ma już miejsc na urodzinowe zwiedzanie opery.

KULTURA W DOBREJ FORMIE – spotkanie z artystami
16.00 | RESTAURACJA FORMA
Czy trzeba mówić coś więcej? Ulubiona aktywność naszych widzów: bliskie spotkania z artystami pełne niezapomnianych rozmów i frapujących ciekawostek. WSTĘP WOLNY.

 

1 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

„KORCZAK” – wersja koncertowa musicalu Ch. Williamsa
12.00 | DUŻA SCENA
„Korczak” powraca na dużą scenę Opery, ale w wersji koncertowej! Poruszająca historia Janusza Korczaka opowiedziana librettem Nicka Stimsona i muzyką Chrisa Williamsa w wykonaniu solistów i zespołów Chóru, Chóru Dziecięcego i Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obowiązują BILETY – można je kupić w kasach oraz on-line.

SCHRON ATOMOWY CZY DUMA REGIONU? OPERA W ARCHITEKTURZE MIEJSKIEJ I ŚWIADOMOŚCI MIESZKANCÓW – panel dyskusyjny
14.00 | DUŻA SCENA
Budowa Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku wzbudzała w mieszkańcach emocje od momentu pojawienia się planów inwestycji, a zdania co do zasadności powstania największej instytucji artystycznej w północno-wschodniej Polsce były podzielone. Wielu sceptyków powstania OiFP-ECS podważało sens budowy gmachu przy Odeskiej 1, a melomanów cieszyła perspektywa powstania w Białymstoku „świątyni sztuki”. Jednych zachwycała nowoczesna bryła zaprojektowana przez prof. Marka Budzyńskiego, a inni krytykowali projekt nazywając go „schronem atomowym”. Dziś, po 5 latach działalności i odwiedzinach ponad 800 tysięcy gości, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do dyskusji – jak mieszkańcy oceniają obecność Opery na mapie Białegostoku i czy spełnia ich oczekiwania? Na te i inne pytania mamy nadzieję znaleźć odpowiedź podczas urodzinowego panelu dyskusyjnego. WSTĘP WOLNY.

ZAPRASZAMY NA TORT URODZINOWY
15.00 | FOYER
Wszystkich zapraszamy na Operowy tort urodzinowy. WSTĘP WOLNY!

 

Opera i Filharmonia Podlaska

 

Published: Monday, 25 September 2017 07:58
Written by Joanna Głuszek

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1453212