Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 1.06.2017 | WERNISAŻ WYSTAWY "SZELEST MOICH MYŚLI…"

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

1.06.2017 | WERNISAŻ WYSTAWY "SZELEST MOICH MYŚLI…"

W piątek, 26 maja, odbył się wernisaż nowej wystawy w Operze i Filharmonii Podlaskiej – ekspozycji pod tytułem „Szelest moich myśli…”, prezentującej malarstwo, rysunek i rzeźbę Danuty Nawrockiej, cenionej na świecie artystki plastyczki, twórczyni własnej, charakterystycznej techniki – rysunku zintegrowanego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, a także na wizytę w Sali Wystawowej OiFP, gdzie prace artystki będzie można oglądać do 25 czerwca 2017 roku.

 

08 opera 170526

 

Sztuka Danuty Nawrockiej budzi wiele refleksji na temat życia i istnienia. Mistrzowski kunszt, wielka wrażliwość, niosąca tak dużo pozytywnych emocji, że „wymiary płótna przekraczają jego granice, aby kontynuować drogę w niezmierzone krainy wyobraźni – pisze prof. Barbara Marcinkowska. – Wyobraziłam sobie, że jej obrazy to instrumenty o nieskończonej ilości strun, na których artystka wyraża swoje idee, myśli...”. Więcej szczegółów w zakładce WYSTAWY.

Danuta Nawrocka w swojej twórczości wypowiada się poprzez malarstwo i rysunek, rzeźbę, instalacje oraz performance. Wyróżnia ją własny styl. W charakterystyczny sposób połączyła rysunek z malarstwem, nadając technice tej nazwę rysunku zintegrowanego. Miała 30 indywidualnych wystaw w kraju i za granicą oraz brała udział w ponad 60 zbiorowych wydarzeniach artystycznych. Jej prace znajdują się w kolekcjach galeryjnych, muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Szczególnie duży zbiór znajduje się w Muzeum Mosan i Muzeum Daegu w Korei Południowej.

Część oficjalną wydarzenia rozpoczęło przemówienie kuratora wystawy, Zbigniewa Janasika, przybliżające publiczności sylwetkę i historię twórczości artystki. Następnie sama artystka opowiedziała zebranym o swoim procesie twórczym, inspiracjach i o tym, co sprawia, że nazywa się ją „artystką pozytywnych emocji”. Wieczór uświetnili białostoccy muzycy Andrzej Zubrycki i Tadeusz Dziemian, którzy improwizowali podczas jam session.

Zapraszamy też do obejrzenia programu „Przystanek kultura” na antenie TVP Białystok, w którym wystąpią Danuta Nawrocka i Zbigniew Janasik i usłyszymy kilka słów o wystawie. Emisja już jutro (piątek) o godzinie 17.30.

 

fot. M. Heller

 

Patronat

nawrocka patronaty wszystkie

 

Published: Thursday, 01 June 2017 11:07
Written by Joanna Głuszek

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1440363