Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku - 25.05.2017 | CZERWCOWA "ODESKA 1"

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

25.05.2017 | CZERWCOWA "ODESKA 1"

W czerwcu w naszym programie „Odeska 1” przedpremierowe wykonanie singla „Tam, gdzie czeka czas” w wykonaniu Pauliny Janczak i Łukasza Zagrobelnego, spacer po tarasach Opery i Filharmonii Podlaskiej, na który zabierze nas Adam Czarniecki, zajmujący się zielenią wokół OiFP, a także zaproszenie na „Noc Chopina” organizowaną przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, o której porozmawiamy z dziekan wydziału, prof. Bożenną Sawicką.

 

1

 

Po raz pierwszy przed premierą melomani usłyszeć mogą singiel „Tam, gdzie czeka czas”, promujący „Doktora Żywago”, musical Lucy Simon, którego polska prapremiera odbędzie się już 15 września 2017 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zaśpiewają odtwórcy głównych ról, czyli znakomici Paulina Janczak (Lara) i Łukasz Zagrobelny (Jurij Żywago). W programie usłyszymy wykonanie kameralne, przy akompaniamencie Kariny Komendery (fortepian).

Poza tym zapraszamy na spacer po tarasach Opery, które otworzyliśmy dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów. Dach będzie czynny przez całe lato w weekendy, a średnie tarasy dostępne są codziennie w godz. 8.00–21.00.

Wspólnie z prof. Bożenną Sawicką zapraszamy również na „Noc Chopina”, która wydarzy się już 27 maja (sobota). Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Opera i Filharmonia Podlaska jest partnerem tego wydarzenia.

Emisja programu już jutro (piątek, 26 maja) o godz. 18.00 na antenie TVP Białystok.

 

 źródło TVP Białystok

Published: Thursday, 25 May 2017 15:58
Written by Joanna Głuszek

Sponsorzy

PKO BANK POLSKI small Dwór Czarneckiego Restauracja FROMA

© The Podlasie Opera and Philharmonic – European Art Centre in Białystok

Liczba wizyt na stronie: 1455051